Кош със сирената на Лилард осигури победа на Портланд над ЛА Лейкърс

Отборът на Портланд Трейл Блейзърс надви Лос Анджелис Лейкърс със 113:110 на свой терен и сложи край на серия от две поражения в НБА.

В първата четвърт домакините реализираха рекордните за тима през новия сезон 41 точки, но после позволиха на калифорнийците да се върнат в мача, губейки следващите две части. Развръзката в двубоя дойде секунда преди финалната сирена, когато при резултат 110:110 Деймиън Лилард вкара тройка и сложи край на спора. Лилард завърши с 32 точки, а за "езерняците" най-резултатни станаха Брук Лопес (27) и Кайл Кузма (22)

Сан Антонио Спърс претърпя четвърта поредна загуба, отстъпвайки у дома пред действащия шампион Голдън Стейт Уориърс с 92:112. "Шпорите" спечелиха първата четвърт с 33:24, но след това бяха надиграните тотално от "воините", за да се стигне до тежко поражение с 20 точки разлика. Клей Томпсън вкара 27 точки за победителите, Кевин Дюрант добави 24, Стеф Къри - 21. Асът на Сан Антонио Ламаркъс Олдридж записа пореден дабъл-дабъл - 24 точки и 10 борби. /БГНЕС