Манчестър Сити обърна Бърнли и продължава напред за ФА Къп

Манчестър Сити се класира за четвъртия кръг на турнира ФА Къп след домакинска победа с 4:1 над състава на Бърнли. Въпреки че на полувремето гостите водеха в резултата след гол на Ашли Барнс в 25-ата минута, след почивката „гражданите“ стигнаха до пълен обрат. Първо Серхио Агуеро възстанови равенството в 56-ата минута, а две по-късно отново аржентинецът вкара за 2:1. И двата гола пък дойдоха след асистенции на Илкай Гюндоган. До края на мача играчите на Пеп Гуардиола стигнаха до нови две попадения – на Лерой Сане и Бернардо Силва съответно в 71-ата и 82-ата минути.

В друг мач от третия кръг на турнира на своя “Сейнт Джеймсис Парк” отборът на Нюкасъл победи с 3:1 лидера във Втора лига Лутън. Два гола за успеха реализира Айосе Перес (30‘, 36‘), а веднъж се разписа и халфът Джонджо Шелви (39‘). Почетното попадение за гостите пък бе дело на Дани Хилтън в 49-ата минута. /БГНЕС